Estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları, yüz gençleştirme uygulamaları uzmanı Op. Dr. Orhan Alan’ın resmi sitesidir.

Hastaları ile görüşmelerini İstanbul Kadiköy – Bağdat Caddesi’nde bulunan kliniğinde yapan Op. Dr. Orhan Alan, estetiğin bir sanat dalı olduğunu düşünüp, bu düşünce doğrultusunda hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Sanatın her alanında olduğu gibi burun estetiğinde de ameliyatı gerçekleştiren doktorun yeterli beceri ve tecrübeye sahip olması gerekir. Op. Dr. Orhan Alan ameliyatları için Ataşehir Memorial Hastanesi’ni tercih etmektedir.

Estetik ve fonksiyonel burun ameliyatlarının yanısıra yüz gençleştirme uygulamaları da gerçekleştiren Op. Dr. Orhan Alan, herhangi bir sebepten dolayı yüz bölgesinde gerçekleşen kırışıklık gibi deformasyonları engellemek için çalışmalar yapmaktadır. Olumlu hasta – doktor ilişkisine oldukça önem veren Op. Dr. Orhan Alan alanında bu özelliği ile de fark yaratmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ

Doğal ve Etkileyici Görünüm

Burun estetiği ile yüzünüzle orantılı olduğu kadar aynı zamanda da etkileyici bir burun görünümüne kavuşabilirsiniz. Doğallık burun estetiğindeki amaçlardan biri olup, ideal burun görünümüne hasta ve doktor birlikte karar vermelidir.

FONKSİYONEL BURUN AMELİYATI

Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Burunla Mümkün

Estetik kaygılardan çok sağlık nedenleriyle yapılan fonksiyonel burun ameliyatları, daha sağlıklı bir burun yapısı oluşturmayı amaçlar. Böylece nefes almayı da etkileyen burun yapısı, sağlıklı ve normal boyutlara getirilebilir.

Bazı kişilerin burun yapısı, kemer yapısından kaynaklı olarak normal burunlara göre daha büyük olabilir. Bu gibi durumlarda tercih edilen Kemerli Burun Ameliyatı ile burun yapısının daha orantılı hale getirilmesi amaçlanır.

Burun estetiği, kadınlar kadar erkekler tarafından da yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Erkek burun estetiği olarak bilinen bu estetik çeşidinde erkeksi görünümden uzaklaşmamak en önemli noktadır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı, burun ucu düşüklüğü yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Ameliyat sırasında burun ucu kaldırılırken aynı zamanda doğal görünümden de uzaklaşmamak amaçlanır.

Aynalara Küsmeyin! Gelin, Estetikle Tanışın!

Cerrahi yöntemlere alternatif olarak geliştirilen Örümcek Ağı Estetiği, iple yüz germe olarak da bilinir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden olan Örümcek Ağı Estetiği, dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça ilgi görmekte.

Estetiksiz yüz gençleştirme alternatiflerinden olan PRP (Platelet Rich Plasma) aşılama tekniği ile gerçekleştirilir. Yüz gençleştirme prp yöntemiyle kırışıklıklar giderilmeye çalışılarak kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırılmak amaçlanır.

Dudak dolgusu, alt ve üst dudağa da uygulanabilen bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Bu uygulama ile dudak hacimlerinin arttırılması, dudak kontürlerinin belirginleşmesi ve dudak kıvrımlarının arttırılması amaçlanır.

0533 748 06 66 whatsapp

Fotoğrafınızı WhatsApp’tan gönderin, estetikli sonuca yakın görünümü önceden görün.

1- Dik açıdan yüzünüzün net fotoğrafını çekin.

2- WhatsApp’tan bize gönderin.

3- Online teknikler sayesinde estetikli sonuca yakın yeni görünümü size gönderelim.

Op. Dr. Orhan Alan Kimdir?

Op. Dr. Orhan ALAN, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Kürsüsünde ve de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinde 1 yıldan uzun süre asistan olarak çalıştı. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kliniğinde asistanlığa başladı ve aynı klinikte uzmanlığa hak kazandı. Bu esnada burun ve solunum fizyolojisi üzerinde araştırma ve tez çalışması yaptı. O yıllardan beri burun estetik ameliyatlarına ayrıca ilgi gösterdi.
Uzmanlık döneminde normalin üzerinde burun estetiği ve KBB ameliyatı yaptı. Yabancı ve yerli çok sayıda kurs, kongre ve seminer katılımı oldu.
Evli ve 2 çocuk babası olup; Fransızca, İngilizce ve Almanca dillerini iyi ve orta düzeyde bilmektedir.

Horlama problemi burun ameliyatı ile çözülebilir mi?

Horlama, burun kemiği eğriliği ya da burun eti fazlalığı gibi nedenlerden meydana geliyorsa burun ameliyatı ile bu problem giderilebilir.

Sekonder rinoplasti nedir?

Burun estetiğinin tek bir seferde başarılı sonuç vermemesi durumunda gerçekleştirilen ikinci bir ameliyata sekonder rinoplasti denir.

İdeal burun şekli nasıl olmalıdır?

İdeal burun şekli kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber yüz ile orantılı bir görünüme sahip olmalıdır.

Burun estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Burun estetiği kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaşından sonra yapılabilmektedir.

Yüz germede kullanılan örümcek ağı tekniği nedir?

İğneler yardımıyla yüz germe işleminin gerçekleştirilebildiği örümcek ağı estetiği, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarındandır.

PRP nedir?

Kişinin kendi kanından aşılama tekniği ile gerçekleştirilen yüz gençleştirme uygulamalarındandır. Cildin yenilenmesine ve gençleştirilmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları nelerdir?

PRP, örümcek ağı estetiği, botoks, mezoterapi ve yüz dolgusu ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarıdır.

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Telefon Numaranız

Bize Nereden Ulaştınız?

Sorunuz

İsterseniz Fotoğraf Ekleyebilirsiniz

CAPTCHA kullanabilmeniz için Really Simple CAPTCHA eklentisi yüklü olmalıdır.

cheep tramadol buy diazepam